10 фактів, які ви можете не знати про Річарда Ніксона

Автор | 11.04.2024

37-й президент США (1969-1974) – Річард Мілгауз Ніксон

9 січня 1913 році в США сталася важлива подія, народився майбутній президент США – Річард Ніксон (1913-1994). Саме в 2013 році виповнюється 100 років з дня народження 37-го президента США – Річарда Мілгауза Ніксона. З нагоди цієї дати, ми підготували для вас – “10 фактів, які ви можете не знати про Річарда Ніксона.

 1. Лі Харві Освальд, можливо, хотів вбивти НіксонаРано вранці, 22 листопада 1963 року, Річард Ніксон їхав через Даллас в аеропорт, щоб летіти додому після участі в  засідання ради директорів кампанії Pepsi-Cola. Ніксон бачив підготовку кортежу, в якому мав їхати Джон Ф. Кеннеді – людина, яка перемогла Ніксона на Президентських виборах  три роки тому.

Після того, як Ніксон приземлився в Нью-Йорку, він дізнався, що Кеннеді був застрелений в тому ж кортеж. Надалі за збігом, дружина Лі Харві Освальда дала свідчення комісії Уоррена (спеціальна комісія, яка була створена для розолідування вбивства Кеннеді), що у квітні 1963 року її чоловік, читаючи місцеві газети, засунув пістолет за пояс, і сказав їй: «Ніксон їде. Я хочу піти і подивитися нанього”.

Дружина Освальда закрила його у ванній кімнаті та переконала його віддати їй зброю. Можливо, це лише легенда, так як Ніксон не був в Далласі у квітні 1963 року, і жодна газета не згадувала про його візит.

2. Мідгауз – це дівоче прізвище його матері

Незвичайна назва середнього імені Ніксона була дана з материнської сторони його сім’ї (в Англії та США друге ім’я зазвичай дають по чоловічої лінії). Коли предки матері Ніксона переїхали з Німеччини до Англії у 1600-х роках, вони змінили своє прізвище з Мілгаузен на Мілгауз.

3. Річард і Пет Ніксон  познайомилися  в  театрі.

Ніксон вперше зіткнувся зі своєю майбутньою дружиною та першою леді США, коли вона  грала першу роль в любительському теартрі у 1938 році. Річард та Пет  проходили кастинг  на роль у виставі “Темна башта”  в театрі “Товариство Уіттіера”.

Спільна гра в любительських постановках, зблизила Ніксона і Тельму Кетрін Раян, на прізвисько “Пет”, тому що вона народилась в переддень Дня Святого Патріка. А через два роки, 21 червня 1940 року, пара одружилися в президентському номері готелю “Доручення”  у місті Ріверсайд, Каліфорнія.

4. Ніксон був квакером

Мати Ніксона, Ханна, була набожним квакером, та прищепила свою  віру чоловіку і дітям. Після того, як батьки Ніксона збанкрутували (лимонни гай в м. Йорба-Лінда, Штат Калфорнія, не приносив достатніх прибутків сім’ї ). У 1922 році родина Ніксонів переїхала в м. Уіттіер, яке населяли квакерів, та де існувало “Товариство Уіттіера. Яке було названо на честь одного з найвидатніших американських квакерів, поета Джона Грінліфа Уіттіера.

Будучи хлопчиком, Ніксон ходив на зустрічі  квакерів  чотири рази на тиждень, та   грав на фортепіано під час церковних служб. Він вступив до коледжу Уіттіер – навчального закладу для квакерів, та  приймав участь у обов’язкових церковних службах, які проходили в місцевій каплиці кожного дня.

5. Ніксон  грав на п’яти музичних інструментах

Мати Ніксон наполягала, щоб він грав на піаніно кожен день, а в сьомому класі він був відправлений за 200 миль, щоб брати уроки у своєї тітки, яка вчилася в Консерваторії Індіанаполісу.

Хоча він так і не навчився читати ноти, Ніксон міг також грати на саксофоні, кларнеті, акордеоні та скрипці. Його музичний талант дуже допомогав в політиці: У 1963 році поява Ніксона в програмі Джека Паара, під час якої, він грав власноруч написану мелодію, що допомогла реабілітувати свій політичний імідж, після поразки на  губернаторських виборах  в Каліфорнії, які пройшли минулого року.

Будучи президентом, він іноді грав на піаніно, наприклад: грав мелодію “З Днем Народження” для Дюка Еллінгтона в Білому Домі, а також “Мой дика ірландська троянда” на честь своєї дружини в Гранд Ол Опрі (Grand Ole Opry) – американська радіопередача, де звучать в прямому ефірі музика відомих кантрі музикантів.

6. Ніксон дуже полюбляв грати в боулінг

Одним із улюблених занять Ніксона у Білому домі був боулінг. Навіть зберіглося декілька кадрів, де Ніксон одягнений в костюм для боулінгу. Любов до боулінга була такою, що Ніксон  побудував в підвалі Білого Дому доріжку для гри в боулінг.

7. Ніксон, можливо, був королівської крові

За сімейними переказами, його дід по материнській лінії, походив від англійського короля  Едуарда III. Ми не знаємо, чи правдиві ці свідчення, проте  Ніксон був названий на честь англійського монарха. Майбутній президент був названий на честь  короля – Річарда Левине Серце. Кожен з чотирьох братів Ніксона, за  винятком Френсіса, носив ім’я англійського короля.

8. Ніксон програв вибори до шкільного самоуправління

Після того, як Ніксон закінчив середню школу, і вступив у вищу школу у 1929 році, він виставив свою кандидатуру на вибри президента школи. Ніксон не зміг виграти свої перші у житті вибори, його переміг – Роберт Лонг. Наступною людиною, яка перемогла Ніксона на виборах, через 31 став, був Джон Кеннеді. Проте за своє життя, Ніксон неодноразово обирався : президентом на виборах в коледжі Уіттіера, обирався президентом Юридичного Університета Дюка, президентом асоціації адвокатів, обирався до Палати Представників, сенатором та віце-президентом.

9. Ніксон був фанатом американського футболу

Ніксон грав у команді коледжу Уіттієра з американського футболу, і саме в той час Ніксон познайомився з Джорджем Алленом, майбутнім тренером Вашингтон Редскінз з Національної футбольної ліги.

Аллен запросив президента звернутися до команди в 1971 році, Ніксон радо погодився виступити перед командою напередодні игр плей-оф, проте це не допомогло. Гра була катострофіяною, і Редскінз програли вирішальну гру.

10. Ніксон провалив бізнес по виробництву апельсинового соку

У 1938 році Ніксон намагався розбагатіти на виготовленні апельсинового соку в Каліфорнії, але Річарду не пощастило ніж його батьку, який в свій час, також займався вирощуванням цитрусових.

Майбутній Президент був не тільки президентом компанії Citra-Frost, але й також безпосередньо брав участь у роботі з випуску замороженого апельсинового соку: він власноруч різав апельсини, а також займався проготуванням соку. Ніксон мав взяти участь у більш важливих подіях у майбутньому, і тому не дивно, що кампаня  Citra-Frost проіснувала всього 18 місяців, і збанкрутувала.

Автор: Крістофер Кляйн

Джерело: history.com

Схожі статті

Залишити відповідь