9 маловідомих фактів із життя Беніто Муссоліні

Автор | 09.04.2024

 29 жовтня 1922 року Беніто Муссоліні став премєр-міністром Італії, в часи, коли Італії стояла на межі соціальних потрясінь. З нагоди 90-ї річниці приходу лідера італійських фашистів до влади, вашій увазі пропонуються 9 маловідомих фактів із життя Беніто Міссоліні.

1. В дитинстві  Муссоліні  мав схильність до насильства.Беніто Муссоліні народився 29 липня 1883 року. З самого дитинства він отримав репутацію хулігана. У віці 10 років Беніто був виключений з релігійної-школи за те, що порізав ножем руку однокласника. Згодом подібний інцидент повторився в іншій школі. Крім того, в дитинстві, Мусоліні був лідером банди малолітніх хлопчиків, яка тероризували хуліганськими діями місцевість де жив Муссоліні. Також Муссоліні дуже часто брав участь в дуелях на мечах,  які дуже часто закінчувалися пораненнями.

Мусоліні на чолі маршу на Рим

2. Перш ніж стати фашистом, Муссоліні був соціалістом.

Батько Муссоліні був палким соціалістом. Він навіть назвав свого сина на честь національного героя Месики, президента соціаліста Беніто Хуареса. Батько також дав Беніто два середніх імен – Альмікаре та Андреа, також на честі відомих соціалістів – італійських соціаліств Альмікаре Чіпріані та Андреа Коста. В ранній період життя, Муссоліні жив в Женеві та писав статті до соціалістичної газети “Майбутнє робочих” підписуючись своїми середніми іменами Альмікаре та Андреа.

Потім, протягом майже двох років, Муссоліні служив в італійській армії. Після служби в армії, Муссоліні продовжив свою кар’єру вчителя та журналіста. У своїх статтях і виступах Муссоліні постійно наглошував на необхідності насильницької революції, високо оцінював праці комуніста Карла Маркса, і піддав нещадній критиці патріотизм.

У 1912 році Беніто стає редактором газети Avanti! (Вперед!), яка була офіційною газетою Соціалістичної партії Італії. Але через два роки, він був виключений з партії за його участь у підтримці Першої Світової війни. До 1919 року,   Муссоліні радикально змінив свої погляди – заснувавши фашистський рух, який пізніше переросте в фашистську партію.

3. Італійські політики ніколи не використовували війська щоб придушити виступи фашистів.

Протягом 1920-1922 років озброєні загони фашистів вели боротьбу проти своїх політичних опонентів, вбивши близько 2000 осів. За цей час, поліція та війська практично не перешкоджали діяльності фашистів.   24 жовтня 1922 року, Муссоліні погрожував захопити владу в Італії, оголосивши про  похід на Рим. Хоча прем’єр-міністр Луїджі Факту, король Італії та інша політична еліта знали про ці плани, вони не наказали військовими розігнати учасників Маршу на Рим.

Нарешті, коли фашисти почали займати урядові установи і телефонниі станції в Римі, в ніч на 27 жовтня Факту та  міністри радили королю Віктору Еммануїлу III,  оголосити надзвичайний стан, і ввести воєнний стан в країні.  Король відмовився підписати цей указ, внаслідок цього Факту був змушений піти у відставку.

Беніто Муссоліні

4. Всупереч поширеній думці, Муссоліні не  прийшов до влади в результаті державного перевороту.

Король Віктор Еммануїл III під тиском представників олігархії 29 жовтня запропонував Муссоліні стати Премєр-міністром Італії. Муссоліні отримав владу хоч і не в демократичним щляхом, проте не проливши крові. Пізніше Муссоліні дуже сильно міфологізував Марш на Рим.

5. Муссоліні став справжнім диктатором лише в 1925 році.

 Ставши прем’єр-міністром Муссоліні починає зміцнювати свою владу. Він зменшив вплив судової влади, посилив тиск на незалежну пресу, почав арешти політичних опонентів, зміцнював бойові загони фашистів. Проте до січня 1925 року, коли Муссоліні проголосив себе диктатором, він не роспускав парламент, та створював видимість існування демократії в Італії.

Після замахів на Муссоліні 1925 та 1926 роках, він починає ще дуще робити тиск на демократичні інститути – заборонивши опозиційні партії, арештуваши 100 депутатів парламенту від нефашистських партій, посилив  секретну поліцію та відновивши смертну кару за політичні злочини.

6. Перед тим як стати ревностним захисником Католицької Церкви, Муссоліні був атеїстом та виступав проти засилля Католицької Церкви в Італії. 

В часи соціалістичтої молодості, Муссоліні оголосив себе атеїстом та виступав проти Католицької Церкви, та казави, що тільки ідіот може вірити в події які описуються в Біблії. Пізніше Муссоліні написав навіть антиклерікальний роман.

Прийшовши до влади Муссоліні почав діяти абсолютно в протилежному дусі. Муссоліні заборонив масонство, звільнив від сплати податків духовенство, виступав проти абортів, контрацепції, гомосексуальних відносин та розпусти. Незважаючи на наявність численних коханок у самого себе, Муссоліні також ввів в дію суворі покарання за подружню зраду.

 У 1929 році Муссоліні підписав угоду з Ватиканом, за якою Церква отримала владу над сімейно-шлюбними відносинами, а також Ватикан отримав компенсацію  за власність, яка була захоплена у 1870 після ліквідації Папської держави. Пізніше Папа Пій XI назвав Муссоліні –  “людиною, яке Боже провидіння послало нам”.

 7. Муссоліні прагнув створити Італійську імперію.

Муссоліні та Адольф Гітлер

Муссоліні почав  створювати Імперію з кампанії проти Греції. У 1923 році  італійські війська на деякий час зайняли грецький остров Корфу. Через декілька років, Муссоліні дозволив використовувати концентраційні табори та отруйний газ для придушення  повстання в Лівії, яка на той час була італійською колонією.

Отруйний газ також був використаний при завоюванні Ефіопії у 1935-1936 рр. Після завоювання Ефіопії Дуче заявив, що Італія стала імперією. Через три роки Італія окупувала Албанію, крім цього під час Громадянської війни в Іспанії (1936-1939) Муссоліні підтримував генерала Франциско Франко.

8. Італійська армія не була готова до Другої Світової війни.

Як не нахвалював Муссоліні свою армію, проте воне абсолюно не була готова до сучасної війни. У  червні 1940 року, в той час як Гітлер захопив практично всю Європу, Муссоліні тільки  вступив у Другу Світову війну напавши на Єгипет. Італійській армії не вистачало сучасного озброєння, промисловість була не готова виробляти великі обсяги зброї.

Наприклад,  американська промисловість за один тиждень виробляла стільки ж  літаків, скільки італійська промисловість виробляла за один рік. До того ж італійські війська були дуже слабко підготовлені, і лише допомога німців в Греції та Північній Африці дозволила відвернути на деякий час неминучу поразку.

9. Режим Муссоліні був повалений без зброї.

Після окупації союзними військами Лівії та Ефіопією, союзні війська вторглися в Італію в 1943 році, і почали бомбардування Риму. 25 липня  король Віктор Еммануїл повідомив Муссоліні, що він буде усунутий з посту прем’єр-міністра. Дуче був арештований та утримувався у різних  в’язницях на триторії Італії, в тому числі на віддаленому гірськолижному курорті. Через два місяця  німецькі десантники врятували Муссоліні з в’язниці.

З вересня 1943 року по квітень 1945 року, Муссоліні очолював маріонетковий уряд в окупованій німцями Північної Італії. В кінці війни, Муссоліні спробував пробратися через швейцарський кордон в німецькій шинелі. Але італійські партизанські впізнали його та схопили. Муссоліні був страчений на наступний день, а його труп був підвішеним вниз головою на центральній площі Мілану.

 

Джерело: history.com

Схожі статті

Залишити відповідь