Вікінги: невідомі факти про вікінгів

Автор | 09.05.2024

Існує дуже багато міфів та стереотипів про вікінгів. Які увійшли у нашу свідомість після перегляду голлівудських фільмів. Проте насправді, більшість «фактів» про вікінгів – це просто красиві легенди, у які ми віримо.

Вікінги не носили рогаті шоломи

Забудьте всі зображення або костюми вікінгів, які ви бачили у кіно, чи в популярній літературі. Очевидно, що деякі вікінги, могли носити шоломи з рогами, проте більшість вікінгів носили звичайні шоломи без рогів.

В вочевидь, рогатий образ вікінгів, був сформований на картинах європейських художників X?X ст., які писали вікінгів на середньовічних джерел – у яких вікінги, були  язичниками, а отже прислужниками рогатого – диявола.

Вікінги дуже ретельно слідкували за особистою гігієною

Літературні твори та кінематограф зображують вікінгів, як дуже брудних, смердючих  воїнів. Проте, насправді, історичні джерела та археологічні розкопки доводять зовсім інше. На місцях поселень вікінгів, археологи знаходять безліч пінцетів, бритв, гребінців та  миючих засобів, які були виготовлені з кісток тварин або рогів.

Купалися вікінги приблизно 1 раз на тиждень, що було набагато частіше, ніж інші європейці того часу. Частим купанням сприяла велика кількість термальних джерел, які дуже полюбляли вікінги.

Вікінги використовували спеціальний засіб, для швидкого розпалювання багаття.

Вікінги використовували відходи виробництва, із яких виробляли спеціальний засіб, який тлів, але не горів. Цей засіб брали за собою на корабель, та за його допомогою швидко розпалювали багаття.

Вікінги ховали своїх померлих у човнах

Човен та корабель для вікінгів, відігравав не тільки господарську та військову функцію, але й також був містичним символом. Вікінги вірили, що доблесні воїни після смерті досягають Валгалли – аналог Раю для давніх германців. Щоб потрапити у Валагаллу, воїнів ховали у човнах, з допомогою яких, воїни мали досягли Валгалли.

Вікінги займалися работоргівлею

Багато вікінгів багатіли на торгівлі рабами. Вони нападали на англо-саксонські, кельтські та слов’янські поселення, і брали у полон молодих чоловіків та жінок. Яких згодом продавали на ринках рабів Європи та Близького Сходу.

Жінки вікінгів мали майнові та особисті  права

Жінки у сіспільстві вікінгів, починали виходити заміж, починаючи з 12 років. Поки чоловіки воювали та займалися торгівлею, жінки заямалися домашніх господарством.  Жінки вікінгів мали набагато більше прав, ніж жінки в тогочасній Європі. Вони мали право спадкувати майно, просити розлучення, а у разі смерті чоловіка отримували назад своє придане.

Більшість свого часу вікінги проводили займаючись сільським господарством.

Найльіший міф про вікінгів, що їхне основне заняття була війна та розбій. Але це не так. Більшість свого життя, вікінги проводила займаючись сільським господарством. Лише невелика частина вікінгів займалася піратством та були професійними військовими. Основна масса населення Данії та Скандинавії мирно сіяла ячмінь, жито та овес, та розводила худобу – свиней, овець та кіз.

Вікінги каталися на лижах для розваги

Близько 6 тис років тому в Скандинавії були винайдені примітивні лижі. В часи походів вікінгів, лижі розглядалися, не лише як ефективний засіб пересування, але й вид активного відпочинку. Давні германці навіть мали окремого бога, який був покровителей спорту та лиж зокрема – Уль.

Вікінги прагнули бути світловолосими

Ідеалом краси у вікінгів був блондин. Чоловіки прагнули штучно відбіліти своє волосся. Для цього використовували спеціальні мила з високим вмістом лугу, які освітлювали волосся. Проте історики пояснюють таку моду на біле волосся доволі просто – боротьбою з вошами.

Вікінги ніколи не були однорідною етнічною группою

Сучасні історики називають вікінгами  всіх жителів Данії, Швеції та Норвегії. Проте, в часи походів вікінгів, населення цих територій жили роздільно, та ніколи не називали себе так. Часто, одне поселення вікінгів нападало на інше поселення. Кожне поселення вікінгів об’єднувалося навколо вождя, разом з яким вікінги вирушали у далекі походи.

Схожі статті

Залишити відповідь